- Rüzgar gibi geçip gittiler -

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Eceeee
Rep Gücü
Rep Gücü
Mesajlar: 3062
Kayıt: 15 Ağu 2008, 01:43
Konum: Pasifik Okyanusu'nda :)
İletişim:

- Rüzgar gibi geçip gittiler -

Mesaj gönderen Eceeee » 15 Eki 2008, 17:57

- Rüzgar gibi geçip gittiler -


Daha doğru dürüst konuşmayı bile beceremezken kamera karşısına geçip rol yaptılar. Yaşıtlarının hayal bile edemeyeceği kadar büyük bir servete ve şöhrete kavuştular. Ama pek çoğu için her şey başladığı kadar hızlı sona erdi. Bazıları tek bir filmle parlayan bu küçük yıldızlar yine çok kısa sürede beyazperdeden kayıp gittiler. İçlerinden pek azı ilerideki yıllarda da sinemada tutunmayı başarabildi. İşte 'hayal perdesinin' kısa bir süre parlayıp sonra da hayatın farklı dönemeçlerine savrulan küçük yıldızları.


- Ömercik -

Resim


Siyah - beyaz Yeşilçam filmlerinde kimi zaman sokaklarda yankesicilik yaptı, kimi zaman Filiz Akın ablasına elinde darbukasıyla eşlik eden bir çingene oldu. Bazen de Ediz Hun'a "size baba diyebilir miyim amca" deyip mavi gözlerinden boncuk gibi yaşlar akıttı.Resim


1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı. Ama pek çok çocuk yıldızın kaderinden farklı olmadı onunki de. Büyüdükçe popülerliğini kaybetti. 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü. Kısacası onun için "film bitti". Sonra bir süre büfecilik, taksicilik yaptı. Zeynep Değirmencioğlu'nun emlak ofisinde çalıştı. Şimdi 50'li yaşlarına merdiven dayayan Ömercik, "İkinci Bahar" dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırdı. Artık, eski parlak günlerinin çok uzağında bir yaşam sürdürüyor.
- Sezercik -


Resim


"Sezercik Aslan Parçası", "Sezercik Yavrum Benim", "Sezercik Küçük Mücahit" gibi filmlerin kocaman gözlü, dağınık perçemli sevimli oyuncusu Sezer İnanoğlu babası yapımcı Berker İnanoğlu sayesinde sinemaya adım attı. Genellikle Kemaletin Tuğcu'nun kahramanlarını anımsatan anne- baba sevgisinden uzak çocukları canlandırarak seyirciyi 'bam telinden' vurdu.
Resim


- Küçük Mücahit'in Dönüm Noktası -

Ama dönemin sinemaseverlerinin gönlünde 1974 Kıbrıs çıkarmasını konu alan Sezercik Küçük Mücahit filmindeki rolüyle taht kuran Sezercik'in hayatı yetişkinliği döneminde çok farklı bir yola girdi. Bir kaç filmin yapımcılığını üstlendiyse de sinemada eski parlak günlerine bir türlü dönemedi.Eşinin intiharı ise onun hayatında farklı bir dönüm noktası oldu.


Resim- Masum Çocuk Kötü Adama Dönüştü -

Sezer İnanoğlu ya da pek çok kişinin hafızalarındaki adıyla Sezercik daha sonra polisiye olaylarla gündeme geldi. Önce evinde uyuşturucu bulundu. Ardından polisle çatışmaya girdi. Evinde ve ofisinde ateşli silahlar bulundu.Eski Türk filmlerinin o masum yüzlü çocuğu Hollywood aksiyonlarındaki kötü adama dönüştü .
- Yeşilçam'ın Pollyanna'sı -

ResimÖmercik'in değişmez rol arkadaşı ve kuzeni. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken "Papatya" adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı.Resim- Emlakçı Oldu -

Dönemin ünlü futbolcularından Serkan Acar ile evlenince sinemaya da veda etti. O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı. İyi bir evlilik yaptı sonra da bir emlak bürosu açtı. 'Yıldız' olduğu günler ise artık çok gerilerde kaldı.


- 13 Yaşında Ve Film Başına 8 Milyon Dolar -


Resim

1980li yılların en ünlü çocuk yıldızı Macaulay Culkin, Evde Tek Başına serisi ile şöhret oldu. Henüz 13 yayındayken film başına 8 milyon dolar alıyordu. Yani döneminin en ünlü oyuncularıyla yarışıyordu bu konuda.Resim- Artık Adını Hatırlayan Yok -

1980 doğumlu Culkin, 17 yaşına geldiğinde kendisiyle yaşıt olan Rachel Miner ile evlendi. Ama bu evlilik sadece iki yıl sürdü. Hollywood'da şimdi Culkin'in adı pek duyulmuyor.


- E.T. Onu Şöhrete Ulaştırdı -


Resim


1975 doğumlu Drew Barrymore beyazperdenin harika çocuğu Steven Spielberg'in "E.T." adlı filminde oynadığında henüz 7 yaşındaydı. Sinemacı bir aileden gelen Barymore, bu filmle kimsenin beklemediği kadar büyük bir başarı elde etti.
Resim

- 13 Yaşında Uyuşturucu Bağımlısı Oldu -

Ama bu ona pek de yaramadı 10 yaşında sigaraya başladı, 13 yaşında da kokaine. Uzun tedaviler gördü. Şimdilerde biraz daha toparlanmış gibi görünse de yine de E.T filmindeki başarısını tekrarlayacak bir mesleki başarı elde edemedi .
" düş uçacak bahara doğru "

Cevapla

“Kim KiminLe Nerde ? Napıyor ?” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir